Zgrupowanie kadry U-14 w Żyrardowie

Uczniowie klasy sportowej w ZSP3 w Nakle – Nikodem Łęga i Karol Leppert wzięli udział w kilkudniowym przedświątecznym zgrupowaniu kadry Polski U-14. Odbyło się ono w Żyrardowie w dniach 18-22 grudnia br. Przypominamy, że pierwszym trenerem tego rocznika jest Artur Sierzchuła. Trener Artur Sierzchuła zaprosił na nie 30 zawodników z całej Polski. To trzecie spotkanie tego rocznika i dalszy ciąg szukania siatkarskich talentów. Na tym zgrupowaniu pojawiło się aż 6 nowych zawodników, a w roli asystenta trenera miał okazję popracować Michał Nowak.

Cel młodych siatkarzy jest dość odległy, bo przygotowują się najpierw do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) i ewentualnych Mistrzostw Europy, które odbędą się docelowo w 2025 roku. To sporo czasu, więc jest możliwość spokojnej pracy nad najdrobniejszymi elementami siatkarskiego rzemiosła (przyjęcie, rozegranie). Na tym zgrupowaniu szkoleniowcy przeanalizowali udział w rozegranym miesiąc wcześniej turnieju w Warszawie i skupili się nad wariantami gry w asekuracji ataku przeciwnika.

Kilka dni treningowych zakończyło się meczem kontrolnym z Metrem Warszawa. W przedświątecznym zgrupowaniu nie zabrakło czasu na wspólną Wigilijną kolację oraz integrację i odnowę biologiczną.

Podczas tego zgrupowania nakręcono również materiał wideo: https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.116418

Zdjęcia ze zgrupowania: https://photos.app.goo.gl/KMBFTqKQVu6F5xde6