Porażka juniorów Womix-u z Budowlanką

W niedzielę 11 grudnia swoje kolejne spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej rozegrali juniorzy WOMIX NTS Trójka Nakło.  Na własnej sali ZSP nr 3 w Nakle podejmowali UKS Budowlankę Toruń. Nakielanie przegrali 3:1 i musieli uznać wyższość swoich rywali.

W pierwszym secie do stanu 15:15 trwała walka punkt za punkt. Później lepsza gra UKS-u pozwoliła im wyjść na 3-punktowe prowadzenie 18:15. Nakielanie nie odpuszczali i zdołali zmniejszyć stratę do 1 punktu (21:20). Niestety, końcówka należała do gości, którzy wygrali cztery kolejne akcje i wygrali tego seta do 21. Warto zaznaczyć, że goście w tym secie zdobyli 8 punktów z własnej zagrywki!

W drugim secie podobnie jak w pierwszym do stanu 7:7 trwała walka punkt za punkt. Później wysoka skuteczność torunian w zagrywce pozwoliła im wyjść na prowadzenie 17:12. Do końca seta niewiele się zmieniło i to UKS ponownie wygrał, tym razem do 20.

Po równej walce na początku III seta nastąpił okres lepszej gry nakielan. Wysoka skuteczność w zagrywce oraz w ataku pozwoliła wyjść im na 5 punktowe prowadzenie (15:10). Do końca seta NTS kontrolował przebieg wydarzeń i wygrał dość pewnie do 17.

W czwartej partii UKS zaczął od prowadzenia 8:4. Skuteczne ataki pozwoliła gościom powiększyć przewagę (15:10). Nakielanie nie odpuszczali i zdołali zmniejszyć stratę do 2 punktów (20:18), a nawet do 1 punktu (24:23). Ostatnią piłkę skończyli jednak zawodnicy z Torunia i to oni wygrali tego seta do 23, i całe spotkanie 3:1.

WOMIX NTS Trójka Nakło – UKS Budowlanka Toruń 1:3 (21:25, 20:25, 25:17, 23:25)

NTS: Hibner Aleksander (kpt.)(3 pkt.), Garbaciak Mikołaj (17), Sieracki Miłosz (7), Bruski Mateusz(3), Adasiak Marceli (2), Hibner Sebastian (21), Kalinowski Bartek (L) oraz Walkowiak Kacper i Tyckun Wojciech. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Lp. Zespół Mecze Punkty
1 BKS Chemik Bydgoszcz 4 12
2 WOMIX NTS Trójka Nakło 4 9
3 UKS Budowlanka Toruń 4 6
4 Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka 4 0

Kolejny mecz juniorzy rozegrają już w nowym roku, przeciwnikiem nakielan będzie BKS Chemik Bydgoszcz.