Młodzicy w starciu z AZS-em bez punktu

W niedzielę 20 lutego młodzicy NTS-u zagrali na wyjeździe z zespołem AZS Anioły Toruń. Niestety nakielanie zdołali wygrać tylko jednego seta, przegrywając 3:1.

Pierwszy set to dominacja gospodarzy, którzy szybko osiągnęli wysokie prowadzenie. Nakielanie mieli w tym czasie duże problemy z przyjęciem, a co za tym idzie – praktycznie nie istnieli w ataku. Torunianie wygrali bardzo wysoko – 25:11.
Początek drugiego seta był wyrównany. Siatkarze NTS-u popełniali mniej błędów, a z kolei gospodarze zaczęli się od czasu do czasu mylić. Gra wyrównała się. Po remisie 8:8 Nakło wyszło na 2-punktowe prowadzenie (12:10) i utrzymało je do stanu 17:15. W końcówce Anioły odrobiły straty najpierw wyrównując (18:18, 21:21), a później zdobywając 4 kolejne punkty wygrały do 21.
Trzeci set w wykonaniu nakielan był najlepszy. Niewielkie prowadzenie od początku (5:4, 7:6, dało po chwili świetny fragment gry i zwiększenie przewagi do 13:7. Po czasie Toruń poprawił swoją grę, wyrównał (18:18) i nawet wyszedł na prowadzenie 20:19. Po przerwie dla trenera nakielanie zagrali świetną końcówkę i dość pewnie wygrali 25:22.
Niestety czwarta odsłona gry rozpoczęła się fatalnie. Wrócił brak przyjęcia, a na tablicy pojawił się wynik 0:6. Do końca seta nakielanie nie zaistnieli i przegrali do 13.
Trzeba jeszcze odnotować, że w nakielskim zespole zadebiutował Jakub Pacholski.

AZS Anioły Toruń – NTS Trójka Nakło 3:1 (25:11, 25:21, 22:25, 25:13)

NTS: Kacper Walkowiak, Filip Koryluk, Kacper Pilarski, Leon Waśniowski, Wojciech Tyckun, Joachim Stepka oraz Jakub Pacholski, Nikodem Turbiarz, Bartosz Kopecki. Trener: Michał Nowak.

AZS: Rozwadowski, Schafler, Koś, Kachniarz, Grabek, Zabłotny, Jasiński. Trener: Adam Michalak