Kadeci znów wygrali

W sobotę 14 stycznia kadeci WOMIX NTS Trójka Nakło udali się do Grudziądza na kolejny mecz w ramach wojewódzkiej ligi kadetów. Przeciwnikiem NTS-u był Koset/Stal Grudziądz. Nakielanie wygrali 3:1 i zdobyli 3 punkty do ligowej tabeli.

Początek pierwszego seta należał do NTS-u, którego zawodnicy wyszli na prowadzenie 9:4. Wysoka skuteczność w ataku (12 punktów) pozwoliła nakielanom kontrolować tego seta. W końcowej fazie seta niewiele się już zmieniło i pewnie NTS wygrał tego seta do 19.
W drugiej partii to gospodarze zaczęli od prowadzenia 5:1. Później NTS zaczął powoli odrabiać straty (8:6, 11:10). Lepszy okres gry nakielan i od razu zmiana wyniku na korzyść NTS-u (19:16). Koset  doprowadził do remisu 19:19 a kilka błędów ze strony Nakła w kolejnych akcjach doprowadziło do zwycięstwa gospodarzy do 22.
W trzecim secie NTS podrażniony porażką w zaczął od prowadzenia 7:3. W kolejnej fazie Koset zmniejszył straty do 1 punktu i było już tylko 15:14 dla Nakła.  Nakielanie ponownie zbudowali przewagę i doprowadzili do 4 punktowej przewagi 22:18. Do końca seta gospodarze nie zdołali już wygrać żadnej akcji i przegrali tego seta do 18.
W czwartej partii do stanu 12:12 trwała walka punkt za punkt. Później NTS  wyszedł na 2-punktowe prowadzenie 14:12. Do końca seta niewiele się zmieniło i to NTS wygrał tego seta do 21, i całe spotkanie 3:1.

Koset/Stal Grudziądz – WOMIX NTS Trójka Nakło 1:3 (19:25, 25:22, 18:25, 21:25)

Koset/Stal: Rybacki, Karczewski, Ziejka(kpt.), Reimus, Kołosowski, Dembek, Warot, Grudziński, Dalga, Predel, Maciejewski(L) i Lewandowski(L). Trenerem zespołu jest Jacek Nowak

NTS: Hibner Aleksander (kpt.)(5  pkt.), Garbaciak Mikołaj (11), Sieracki Miłosz (8), Adasiak Marceli (3), Hibner Sebastian (21), Tyckun Wojciech(L), Filip Koryluk(14) oraz Kacper Walkowiak(3). Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Kolejny  i zarazem ostatni mecz kadeci NTS-u w rundzie zasadniczej zagrają w poniedziałek w Bydgoszczy. Przeciwnikiem nakielan będzie BKS Chemik I Bydgoszcz.