Juniorzy wicemistrzami województwa!

W niedzielę 15 stycznia juniorzy WOMIX NTS Trójka rozegrali swoje ostatnie spotkanie w lidze wojewódzkiej. Przeciwnikiem nakielan był BKS Chemik Bydgoszcz. Bydgoszczanie wygrali z Nakłem 3:0 i zakończyli całą ligę bez porażki.

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 4:2. Do stanu 9:7 BKS kontrolował przebieg gry. Później nastąpiło przebudzenie nakielan, którzy najpierw doprowadzili do remisu 9:9, a później wyszli na 3-punktowe prowadzenie (9:12). W kolejnej fazie seta NTS nie mógł skutecznie zakończyć akcji. BKS to wykorzystał i wyszedł na wysokie prowadzenie 19:13. Do końca seta obraz gry się nie zmienił. Chemik wygrał tego seta do 17.
W drugiej partii nakielanie zaczęli od wysokiego prowadzenia 10:5. Później NTS prowadził już 17:13, ale tylko do momentu, gdy na zagrywce pojawił się Kacper Strychacz (BKS), który zdobywając asami 3 punkty doprowadził do remisu. W kolejnej fazie NTS miał problem ze skutecznością w ataku i niestety przegrał tego seta do 22.
W trzeciej odsłonie do stanu 7:8 trwała wyrównana walka. Później NTS odskoczył na trzy punkty i prowadził 11:8. BKS doprowadził do remisu 16:16. W kolejnej fazie seta NTS ponownie odskoczył gospodarzom na trzypunktowe prowadzenie 20:17. W końcówce BKS zachował trochę więcej zimnej krwi wygrywając tę partię na przewagi do 25 i całe spotkanie 3:0.

BKS Chemik Bydgoszcz – WOMIX NTS Trójka Nakło 3:0 (25:17, 25:22, 27:25)

NTS: Hibner Aleksander (kpt.)(2 pkt.), Garbaciak Mikołaj (10), Koryluk Filip(2), Bruski Mateusz(1), Adasiak Marceli (2), Hibner Sebastian (8), Kalinowski Bartek (L) oraz Sieracki Miłosz (4), Walkowiak Kacper i Tyckun Wojciech(L). Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiło uroczyste wręczenie medali oraz pucharów za mistrzostwo województwa juniorów dla BKS Chemik Bydgoszcz oraz dla WOMIX NTS Trójka Nakło, którzy zostali wicemistrzem województwa juniorów sezonu 2022/2023. Wręczenia dokonał przedstawiciel związku KPZPS – wiceprezes Krzysztof Biesek.

Wicemistrzowie województwa kujawsko-pomorskiego juniorów sezonu 2022/2023:
Aleksander Hibner, Mikołaj Garbaciak, Sebastian Hibner, Mateusz Bruski, Bartek Kalinowski, Marceli Adasiak, Wojciech Tyckun, Filip Koryluk, Kacper Walkowiak i Miłosz Sieracki. Trenerami drużyny są Tomasz Marach i Michał Nowak.

Juniorzy NTS-u z drugiego miejsca awansowali do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się 16.02-19.02.23. Miejsce turnieju ćwierćfinałowego jest jeszcze nieznane.