Świetna gra NTS-u na 1/8 MP młodzików w Warszawie

W miniony weekend w Warszawie odbył się jeden z 16 turniejów w ramach 1/8 Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. Gospodarz – KS Metro Family Warszawa podejmował zespoły MKS MOSiR Kętrzyn, PSW KaEmKa Starogard Gdański oraz COL-MAR NTS Trójka Nakło. Nakielanie zagrali rewelacyjnie wygrywając wszystkie trzy mecze.W sobotę nakielanie zagrali jeden mecz z teoretycznie najsłabszym w stawce Kętrzynem. Zawodnicy COL-MAR-u spotkanie rozpoczęli niezwykle spięci. Słabe przyjęcie, przeciętna zagrywka i błędy własne sprawiały, że kętrzynianie od początku prowadzili. W końcówce seta Nakło zbliżyło się na 1 punkt (21:22), ale błędy własne w kolejnych piłkach sprawiły, że Kętrzyn wygrał seta do 23.
Drugi set był już znacznie lepszy. Trudne i regularne zagrywki Adama Madaja oraz skuteczne ataki Karola Lepperta pozwoliły szybko osiągnąć kilkupunktową przewagę (8:2). Po serii zagrywek Karola Lepperta nakielanie prowadzili 13:3 i było prawie pewne, że tego seta nie przegrają. NTS wygrał 25:10. Tie-break rozpoczął się rewelacyjnie. Trener z Kętrzyna był zmuszony by wziąć czas przy wyniku 1:5 i 1:7. Jego zawodnicy poprawili grę, ale było to za mało by wygrać tego seta.

W niedzielę rano przed młodzikami NTS-u stało najtrudniejsze zadanie – pojedynek z mistrzem województwa mazowieckiego, gospodarzem – Metrem Warszawa.
Od początku aż do stanu 9:9 spotkanie było wyrównane. Później dobry fragment zanotowali nakielanie wychodząc na prowadzenie 15:11 i 19:14. Dobra gra do końca seta dała wygraną 25:20.
Drugi set również wyrównany. Początek lepszy dla Metra (8:6, 10:8). Zawodnicy COL-MAR-u szybko jednak doprowadzili do remisu 11:11 i 13:13, a po chwili wyszli na prowadzenie 15:13 i 17:14. Trener metra poprosił o czas dla zespołu. Warszawianie wygrali dwie kolejne akcje, ale w kolejnych trzech lepsi znów nakielanie (20:16). Kolejny czas dla Warszawy przy wyniku 23:20 znów okazał się skuteczny. Po trzech akcjach na tablicy wyników remis 23:23. Dwa kolejne punkty zdobywa jednak COL-MAR i może się cieszyć z pewnego awansu do ćwierćfinałów.
Po południu nakielanom pozostał mecz z Kaemką. Na szczęście zawodnicy NTS-u przetrwali niezbyt dobry początek spotkania i od drugiej części pierwszego seta zdominowali grę. Zwycięstwo do 16 i 10 przypieczętowało awans z I miejsca!

COL-MAR NTS Trójka Nakło zagrał w składzie: Cezary Leppert, Adam Madaj, Karol Leppert, Kacper Pogoda, Karol Senska, Nikodem Łęga, Filip Majchrzak oraz Michał Arach, Kacper Jabłoński, Jakub Kubiński, Mikołaj Markuszewski, Szymon Ciachera, Mikołaj Kowalski. Trenerzy Artur Sierzchuła, Michał Nowak.

 

Losowanie grup ćwierćfinałowych w środę 27 marca o godzinie 11:00. NTS ma 50% szans na to, że będzie gospodarzem jednego z 8 turniejów!

 

Zdjęcia z turnieju:

https://photos.app.goo.gl/XZRp166WXXoBRAmV7