Przegrana NTS-u w lidze juniorów.

W niedzielę 6 listopada, w ramach III kolejki ligi wojewódzkiej juniorów, swoje pierwsze spotkanie na własnym boisku rozegrał WOMIX NTS Trójka Nakło. Przeciwnikiem nakielan był BKS Chemik Bydgoszcz. NTS przegrał spotkanie w trzech setach i zaliczył pierwszą porażkę w lidze.

Początek pierwszej partii należał do gości, którzy zaczęli od prowadzenia 6:2. Nakielanie nie odpuszczali i zmniejszyli stratę do 1 punku (9:8). Później lepszy fragment gry BKS-u sprawił, że na tablicy wyniku było już 17:10 dla Chemika. Nakielanie nieco zmniejszyli stratę do 4 punktów (19:15), ale w końcówce zdołali zdobyć jeszcze tylko 3 punkty i przegrali te partię do 18.
Od początku drugiego seta do stanu 8:8 trwała walka punkt za punkt. Później mocne i skuteczne zagrywki BKS-u sprawiły, że goście wyszli na prowadzenie 15:11. Wszystko wskazywało, że Chemik doprowadzi do pewnego zwycięstwa w tym secie. Nakielnie nie zwieszali głów i cierpliwie odrabiali straty, doprowadzając do remisu 20:20, a później wyszli na jednopunktową przewagę 22:21. Niestety, więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Bydgoszczy i to oni wygrali tę partię do 23.
W trzecim secie BKS zaczął od wysokiego prowadzenia 7:1 i 14:3, dzięki bardzo mocnej i skutecznej zagrywce odrzucili nakielan od siatki, co sprawiło, że NTS miał problem ze skutecznym atakiem. Do końca seta BKS kontrolował przebieg seta, a nakielanie walczyli dzielnie, lecz zdobyli w tym secie tylko 11 punktów i przegrali cały mecz 3:0.

WOMIX NTS Trójka Nakło – BKS Chemik Bydgoszcz 0:3 (18:25, 23:25, 11:25)

NTS: Hibner Aleksander (kpt.)(0 pkt.), Garbaciak Mikołaj (3), Sieracki Miłosz (1), Koryluk Filip (9), Adasiak Marceli (1), Hibner Sebastian (8), Kalinowski Bartek (L) oraz Bruski Mateusz(1) i Tyckun Wojciech. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

BKS: Zając, Kocik, Niepokój, Skawatycki, Strycharz, Piekarz, Rados, Budziński, Zimny, Dziki, Kierzkowski, Malinowski. Trenerem zespołu jest Damian Żurawicz.

Kolejny mecz juniorzy NTS-u rozegrają u siebie 20 listopada, a przeciwnikiem nakielan będzie zespół Kolibry – SKS Olender Wielka Nieszawka.