Liga młodzików w Nakle

W dniu 30 listopada na hali ZS-P nr 3 w Nakle odbył się zaległy turniej Wojewódzkiej Gran Ligi Młodzików. Zawodnicy NTS-u pierwszy mecz na swoim terenie rozegrali z UKS Budowlanką Toruń. Od początku spotkania po stronie gospodarzy panował większy spokój. Torunianie popełnili aż trzy błędy w ustawieniu w początkowej fazie meczu. Praktycznie w każdym ustawieniu przyjezdni mieli problem z przyjęciem zagrywki, co uniemożliwiało im przeprowadzenie skutecznej akcji. W konsekwencji pierwszy set zakończył się wynikiem 25:8 dla nakielan.
Na drugą partię podopieczni Artura Sierzchuły wyszli w zmienionym składzie. Na boisku pozostali tylko środkowi i atakujący z pierwszego seta. Po stronie NTS-u zaczął panować chaos, zawodnicy nie bronili łatwych piłek. Torunianie utrzymywali przewagę trzech punktów. Dopiero przy wyniku 14:11 dla Budowanki, gdy Adam Madaj pojawił się na zagrywce, zespół z Nakła zaczął odrabiać straty. Dzięki stabilnemu serwisowi, kończącym atakom Mikołaja Markuszewskiego i Szymona Ciachery NTS zdobył aż 10 punktów z rzędu. Przy stanie 22:15 dla nakielan na boisku pojawił się Igor Plichciński, który zakończył set dwoma punktami z zagrywki. Podopieczni Artura Sierzchuły wygrali mecz 2:0 (25:8, 25:15).

Drugie spotkanie odbyło się pomiędzy dwoma zespołami przyjezdnymi. W pierwszym secie zawodnicy Chemika Bydgoszcz nie pozostawili złudzeń, kto tego dnia jest w lepszej dyspozycji. Podopieczni trenera Macieja Kwiatkowskiego prowadzili 18:0. Pod koniec seta torunianie byli w stanie wygrać pojedyncze akcje. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:4 dla bydgoszczan. W drugim secie zawodnicy Budowlanki Toruń mieli więcej udanych akcji, ale mimo to zdecydowanie przegrali 15:25. Mecz zakończył się zwycięstwem Chemika Bydgoszcz 2:0 (25:4, 25:15).

W trzecim meczu dnia kibice spodziewali się największych emocji. Mimo, że Chemik Bydgoszcz uznawany był za faworyta spotkania, trener gości powtarzał, że nakielanie na swoim parkiecie to trudny przeciwnik. Niestety początek meczu na to nie wskazywał. Zawodnicy NTS-u nie mogli skończyć swoich piłek i mieli problem z podbiciem ataków bydgoszczan. Od stanu 0:5 przez większość seta utrzymywała się około 5 punktowa przewaga gości. Dopiero przy stanie 16:21, przy zagrywce Cezarego Lepperta w gospodarzy tchnęło “nowe życie”. Rozgrywający nakielan skutecznymi serwisami odrzucał rywali od siatki, a reszta zawodników posłuchała rad trenera dotyczących ustawienia w obronie. Skuteczna gra NTS-u doprowadziła do stanu 20:21. Równe wymiany i ofiarna postawa obu zespołów zachęciły publiczność do głośnego kibicowania. Za sprawą dwóch asów serwisowych Michała Aracha nakielanie mieli pierwszą piłkę setową. Bydgoszczanie wyszli jednak z opresji i to oni mieli trzy szansę na zakończenie partii. Emocje rosły z każdą akcją, wrzawa na trybunach nie cichła i ostatecznie przy własnej publiczności to nakielanie zwyciężyli w pierwszym secie 31:29. Wydawałoby się, że zawodnicy NTS-u napędzeni grą rozpoczną drugą partię z wysokiego “C”. Niestety już od początku seta to goście wypracowali sobie przewagę. Mimo zrywów podopiecznych Artura Sierzchuły, nakielanom nie udało się odrobić straty punktowej. Drugi set zakończył się wynikiem 25:20 dla Chemika Bydgoszcz. Ponownie dwa najlepsze zespoły województwa miały rozegrać tie-break. Początek partii należał do przyjezdnych. Nakielanie nie zdążyli odrobić strat i przegrali całe spotkanie 1:2 (31:29, 20:25, 9:15).

Dziękujemy kibicom za liczne zgromadzenie na hali i dopingowanie naszym zawodnikom. Gratulujemy Chemikowi zwycięstwa, a my dalej pracujemy nad eliminacją błędów. Okazja do rewanżu już w niedzielę. Tym razem to NTS wybiera się do Bydgoszczy.

Wyniki spotkań:

NTS Trójka Nakło – UKS Budowlanka Toruń 2:0 (25:8, 25:15)

UKS Budowlanka Toruń – BKS Chemik Bydgoszcz – Siatkówka Młodzieżowa 0:2 (4:25, 13:25)

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik Bydgoszcz 1:2 (31:29, 20:25, 9:15)

Składy:

NTS Trójka Nakło: Cezary Leppert, Michał Arach, Szymon Ciachera, Kacper Gemziak, Kacper Jabłoński, Mikołaj Kowalski, Jakub Kubiński, Karol Leppert, Nikodem Łęga, Adam Madaj, Filip Majchrzak, Mikołaj Markuszewski, Igor Plichcinski, Kacper Pogoda, Karol Senska, Jan Walkowiak
Trener: Artur Sierzchuła

BKS Chemik Bydgoszcz: Mikołaj Karczewski, Jan Rybak, Filip Lutoborski, Maurycy Felski, Grzegorz Miszewski, Oliwier Jaskólski, Kajetan Chruścicki, Tymoteusz Zaszkowski, Fabian Mikołajczak.
Trener: Maciej Kwiatkowski

UKS Budowlanka Toruń: Kacper Pędrasik, Franciszek Brycht, Nikodem Deperas, Bohdan Lubynets, Yelisei Mostovyi, Jędrzej Page, Sebastian Rakowski, Franciszek Różycki, Jan Skrzetuski, Maksymilian Szymański, Aleksander Borowy
Trenerzy: Bogdan Mossakowski, Olena Lubynets

 

Zdjęcia z turnieju:

https://photos.app.goo.gl/pKfTcNhNaSVRK2P66

 

Tekst: Weronika Świderska