6. miejsce juniorów na ćwierćfinale w Krakowie

W ubiegłą środę juniorzy NTS Trójka Nakło wyjechali do Krakowa na ćwierćfinał Mistrzostw Polski. Rozegrali tam 3 mecz, nie zdołali wygrać i  uplasowali się na 6. miejscu.

Womix NTS Trójka Nakło – SMS Sparta AGH Kraków 0:3 (7:25, 11:25, 10:25)
W czwartek zawodnicy NTS-u rozpoczęli swoje zmagania od pojedynku z gospodarzami – Spartą Kraków. Nakielanie prezentowali się dobrze w tym spotkaniu tylko w początkowych fazach seta. Później na parkiecie dominowali zawodnicy Sparty prezentując bardzo wysoki poziom umiejętności.

Womix NTS Trójka Nakło – MKS Bzura Ozorków 0:3 (11:25, 22:25, 23:25)
W piątkowy poranek nakielanie grali mecz o wyjście z grupy z Ozorkowem. Fatalny początek pierwszego seta sprawił, że Nakło przegrywało 2:12. Kolejne akcje nie wróżyły niczego dobrego – set zakończył się przegraną do 11. Drugi set był o niebo lepszy równa walka do 7:7, później Ozorków odskoczył na 13:9, ale dobra gra zawodników z Nakła pozwoliła dogonić i remisować 15:15 i 19:19. Niedokładność i zbyt miękkie zagrania NTS-u w końcówce sprawiły, że Bzura wygrała seta do 22. Trzeci set rozpoczął się świetnie, bo nakielanie wyszli na prowadzenie 7:2. Bzura zmniejszyła stratę do 1 punktu (9:10), ale po 4 kolejnych skutecznych akcjach NTS znów odskoczył na 5 punktów (14:9). Przy stanie 17:13 coś zaczęło szwankować, a w szeregach nakielan pojawiły się błędy. Najpierw remi po 17, później NTS prowadził jeszcze 20:19, remisował 22:22, obronił setową przy 22:24, ale nie wystarczyło to do wygrania seta.

Womix NTS Trójka Nakło – BAS Białystok 1:3 (19:25, 20:25, 25:20, 23:25)
Po dwóch porażkach w grupie pozostała sobotnia rywalizacja z zespołem z Białegostoku o 5. miejsce w turnieju. Można powiedzieć, że w pierwszym secie NTS przegrał na własne życzenie. Gra prawie we wszystkich elementach wyglądała bardzo dobrze. Prawie, bo w polu zagrywki nakielanie popełnili aż 9 błędów, a z taką skutecznością trudno myśleć o wygranej w secie. Na dodatek przy stanie 17:20 Sebastian Hibner skręcił sobie kostkę i nie mógł już zagrać do końca spotkania. Set przegrany do 19. Zmiany w składzie NTS-u spowodowały, że na początku drugiego seta Białystok prowadził 7:2. Nakielanie nie poddali się. Powoli zmniejszali straty, aż doprowadzili do remisu 17:17 i 19:19. Kolejna słaba końcówka seta i znów przegrana do 20.Kolejny set znów wyrównany do 13:13. Tym razem Białystok zaliczył serię błędów. Nakło wyszło na prowadzenie 16:14 i nie oddało go do końca seta wygrywając do 20. W czwartym secie Womix od początku musiał gonić wynik. Przy stanie 21:17 dla Białegostoku w polu zagrywki dobrze zaprezentował się Filip Koryluk, który 4 asami dał remi 21:21. Końcówka wyrównana, ale zwycięsko z niej wyszedł Białystok.

NTS Trójka Nakło wystąpił w składzie: Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Sebastian Hibner, Mateusz Bruski, Filip Koryluk, Marceli Adasiak, Bartosz Kalinowski, Mikołaj Garbaciak, Wojciech Tyckun i Kacper Walkowiak. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach, a pomagał Michał Nowak.