Para Hibner/Hibner na 3. miejscu w mistrzostwach województwa juniorów

W niedzielę 4 czerwca na boiskach na Nakielskiej Przystani odbyły się Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej w kategorii juniorów.  Do turnieju zgłosiło się 10 par z całego województwa, między innymi z Bydgoszczy, Torunia, Wielkiej Nieszawki, Grudziądza oraz z Nakła. Mistrzem województwa została para z Grudziądza Krzemiński/Wanat, drugie miejsce przypadło parze Krzemiński/Skrzeszewski (również Grudziądz), a na trzecim miejscu uplasowała się para NTS-u  Aleksander Hibner/Sebastian Hibner.  W turnieju brało udział jeszcze dwie nakielskie pary – Tyckun/Sieracki oraz Garbaciak/Adasiak, które zajęły odpowiednio VI oraz IX miejsce.

Turniej rozegrany został systemem brazylijskim (do dwóch porażek). Wszystkie spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 punktów, tie-break też do 15.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Województwa w kategorii Junior:

  1. Krzemiński Jakub/Wanat Marcel (Koset Grudziądz) – awans do półfinałów MP
  2. Krzemiński Kacper/Skrzeszewski Michał(Koset Grudziądz) – awans do półfinałów MP
  3. Hibner Aleksander/Hibner Sebastian (NTS Trójka Nakło) – awans do półfinałów MP
  4. Dobrolubow Jakub/Motyka Antoni (Budowlanka Toruń) – awans do półfinałów MP
  5. Gensikowski Jan/Michałowski Jan (Kolibry Wielka Nieszawka)
  6. Sieracki Miłosz/Tyckun Wojciech (NTS Trójka Nakło)
  7. Piekarz Karol/Krupa Filip(BKS Chemik Bydgoszcz)
  8. Skrabaczewski Radosław/Streich Jan (Kolibry Wielka Nieszawka)
  9. Garbaciak Mikołaj/Adasiak Marceli (NTS Trójka Nakło)
  10. Starybrat Adam/Sadowski Jędrzej (Budowlanka Toruń)

 

Na zakończeniu turnieju najlepsze pary otrzymały medale z rąk Starosty Nakielskiego – Tadeusza Sobola. Najlepsze cztery pary turnieju awansowały do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów.

W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz wysoki poziom w całym turnieju.  Pierwszy raz w historii byliśmy organizatorem tego typu mistrzostw w kategorii Junior. Bardzo dziękujemy KPZPS za możliwość organizacji w naszym mieście mistrzostw województwa w siatkówce plażowej.

Organizatorem turnieju był NTS Trójka Nakło we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nakle oraz spółka Nakielski Sport z.o.o.

 

Zdjęcia z turnieju: https://photos.app.goo.gl/tKjoF6mW7QtUxV3w5