NTS wygrywa w lidze kadetów

W sobotę 15 października swoje pierwsze spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej rozegrali kadeci WOMIX NTS Trójka Nakło. Na sali bydgoskiego Chemika nakielanie wygrali mecz, mimo iż przegrywali 0:2.

W pierwszym secie do stanu 19:19 trwała walka punkt za punkt.  W końcowej fazie seta nakielanie popełnili kilka własnych błędów i przegrali tę partię do 22.

W drugim secie to bydgoszczanie zaczęli lepiej – 8:5 i 10:7. Nakielanie nie odpuszczali, odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 14:12. Później gra się wyrównała i trwała walka punkt za punkt. Niestety, podobnie jak w pierwszym secie kilka własnych błędów po stronie NTS-u spowodowało, że to Chemik wygrał tego seta do 24.

W trzecim secie do stanu 17:17 żadna z drużyn nie osiągnęła większej niż jednopunktowej przewagi. Później co raz lepsza gra NTS-u w ataku i wynik na tablicy 18:20 dla Nakła. Końcówka seta należała do nakielan za sprawą Aleksandra Hibnera, który zdobył 3 punkty asem serwisowym. NTS wygrał 25:18.

W czwartym secie nakielanie podbudowani zwycięstwem z poprzedniej partii zaczęli od wysokiego prowadzenia 9:5. W kolejnej fazie seta NTS budował co raz większą przewagę (14:8, 17:11) głównie za sprawą wysokiej skuteczności w ataku. Do końca seta WOMIX nie oddał prowadzenia i pewnie wygrał do 19.

Tie-break nakielanie zaczęli od prowadzenia 4:2. Do stanu 11:9 dla Nakła trwała walka punkt za punkt. Później ponowna dobra postawa siatkarzy NTS-u w ataku (9 punktów w całym tie-breaku) sprawiła, że to nakielanie wygrali piątego seta do 10 i całe spotkanie 3:2!

BKS Chemik II Bydgoscz – WOMIX NTS Trójka Nakło 2:3 (25:22, 26:24, 18:25, 19:25, 10:15)

NTS: Hibner Aleksander (kpt.)(8 pkt.), Garbaciak Mikołaj (12), Sieracki Miłosz (15), Koryluk Filip (4), Adasiak Marceli (2), Hibner Sebastian (19), Tyckun Wojciech (L). Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.