Młodziczki COL-MAR-u wygrywają u siebie

W sobotę 29 października młodziczki COL-MAR NTS Trójka Nakło podejmowały na własnym parkiecie zespoły MKS Wazówna Golub-Dobrzyń i MKS Sokół Mogilno. Gospodynie nie okazały się zbyt gościnne, bo pewnie wygrały oba spotkania po 2:0 i awansowały do V ligi.

W pierwszym spotkaniu zawodniczki NTS-u rywalizowały z Wazówną. Po wyrównanym początku (9:8) nakielanki zaliczyły serię udanych zagrań i wyszły na prowadzenie 14:10, 18:11 i dość pewnie wygrały 25:17. W drugim secie NTS prowadził od początku do końca systematycznie powiększając przewagę.

W drugim spotkaniu rywalizowały zespoły przyjezdne. Lepsze okazały się młode siatkarki z Golubia-Dobrzynia, które pewnie pokonały zawodniczki z Mogilna 2:0.

W trzecim meczu COL-MAR zmierzył się z Sokołem. Pierwszy set był wyrównany. Na początku wygrywał Sokół, a od stanu 9:9 na kilkupunktowe prowadzenie wyszedł NTS i mimo, że nadal trwała zacięta walka, siatkarki z Nakła wygrały do 21. Drugi set to popis skutecznej zagrywki Kingi Borakiewicz, która w polu serwisowym przebywała od stanu 5:3 do 15:4! Później serię skutecznych zagrywek posłała jeszcze Zuzanna Marasz i dzięki temu nakielanki wygrały pewnie do 12.

Dzięki takim wynikom siatkarki z Nakła awansowały do V ligi, w której 5 listopada zmierzą się ze Spartakusem Koronowo i Pałacem II Bydgoszcz.