Młodzicy przegali u siebie z AZS-em Toruń

W niedzielę 19 grudnia w sali ZSP3 w Nakle młodzicy NTS-u rozegrali kolejny mecz ligi młodzików. Tym razem przeciwnikiem był zespół AZS Anioły Toruń. Niestety nakielanie przegrali 0:3 i nie zdobyli punktów do ligowej tabeli.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów (8:8). W dalszej części seta lepiej grali goście z Torunia, którzy dzięki błędom NTS-u systematycznie powiększali przewagę wygrywając 25:17.
Drugi set również potoczył się po myśli Aniołów, które od początku seta zdobyły kilkupunktową przewagę (4:8). NTS wyrównał na 8:8, by za chwilę zejść na czas przy stanie 8:13. Słaba gra nakielan trwała do 13:20. Później NTS poprawił trochę swoją grę (18:21), ale nie wystarczyło to by wygrać tego seta.
W trzecim secie zawodnicy z Nakła zagrali znacznie lepiej. Początek seta to „gra falami błędów” – 0:3, 5:3, 5:8. Później Anioły prowadziły (13:9, 16:11) aż do stanu 18:20. Skuteczniejsza gra w przyjęciu i ataku sprawiła, że zawodnicy NTS-u uzyskali remis 20:20, a po kilku kolejnych akcjach mieli piłkę setową przy wyniku 24:23. W grze na przewagi lepszy był AZS i to on zainkasował 3 punkty.

NTS Trójka Nakło – AZS Anioły Toruń 0:3 (17:25, 19:25, 25:27)

NTS: Kacper Walkowiak, Filip Koryluk, Kacper Pilarski, Nikodem Turbiarz, Wojciech Tyckun, Joachim Stepka oraz Bartosz Kopecki. Trener: Michał Nowak.

AZS: Czarnowski, Grabek, Kachniarz, Koś, Zabłotny, Rozwadowski, Aleksandrowicz, Jabłoński, Malinowski, Schafer, Zacharewicz, Jasiński. Trener: Adam Michalak.