Liga młodzików. NTS – Budowlanka 3:1.

W niedzielę w hali ZSP3 w Nakle odbył się mecz ligi młodzików, w którym siatkarze COL-MAR NTS Trójka Nakło podejmowali UKS Budowlankę Toruń. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Pierwszy set obfitował w błędy. Oba zespoły popełniły ich po kilkanaście grając bardzo bojaźliwie. Od stanu 15:15 nakielanie poprawili się dzięki czemu wygrali seta 25:19. W drugim secie zawodnicy NTS-u przestali popełniać błędy. Z kolei Budowlanka nie potrafiła dokładnie przyjąć zagrywki, co gospodarzom znacznie ułatwiało grę w kontrataku. NTS pewnie wygrał do 14. Wydawało się, że trzeci set będzie formalnością. Tak się jednak nie stało. Torunianie poprawili swoją grę, a „miękka gra” i błędy nakielan sprawiły, że goście wygrali 25:19. W czwartym secie równa gra toczyła się do stanu 9:9. Seria dobrych zagrań dała NTS-owi kilkupunktową przewagę, której nie oddał do końca seta.

COL-MAR NTS Trójka Nakło – UKS Budowlanka Toruń 3:1 (25:19, 25:14, 19:25, 25:20)

NTS: Leppert Cezary, Markuszewski Mikołaj, Leppert Karol, Pogoda Kacper, Stupieńko Nikodem, Wardziński Nicolas, Łęga Nikodem oraz Kubiński Jakub, Majchrzak Filip. Trener: Artur Sierzchuła.

UKS: Wilczyński, Skrzetuski, Pędrasik, Kudliński, Rakowski, Ksiądz, Świtalski, Brycht. Trener: Bogdan Mossakowski.