Koset lepszy od NTS-u w młodziku

Dzisiaj w sali ZSP3 w Nakle odbył się mecz ligi młodzików, w którym miejscowy NTS podejmował TS Koset Grudziądz. Nakielanie przegrali 2:3.

Wynik 2:3 w lidze młodzików powinien być zaskoczeniem, bo tradycyjnie ta kategoria gra do dwóch wygranych setów. Jednak w związku z sytuacją pandemiczną Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej, przy zgodzie trenerów, podjął decyzję o zmianie systemu rozgrywek na ligę – mecz i rewanż (do trzech wygranych setów). Wyniki poprzedniego turnieju zostały anulowane.

W pierwszej kolejce NTS zagrał u siebie z Kosetem Grudziądz. Nakielanie świetnie weszli w mecz. Przy stanie 3:2 w polu zagrywki pojawił się Joachim Stepka, który po pięknej serii trudnych serwisów skończył zagrywać przy wyniku 12:3. Póżniej NTS wygrywał 16:5 i 19:11. W dalszej części seta nakielanie zagrali słabo w przyjęciu a Koset wyraźnie się poprawił i tym samym zmniejszył stratę do zaledwie 3 punktów (20:17). Końcówka należała jednak do zawodników z Nakła, którzy wygrali 25:17.

W drugiej odsłonie nie było już tak łatwo. Od początku przewagę wypracowali sobie zawodnicy z Grudziądza (5:2, 9:5). Po czasie dla trenera Nowaka (8:14) nakielanie poprawili swoją grę i zmniejszyli stratę do 2 punktów (14:16). Słabsza postawa w końcówce sprawiła, że NTS przegrał 18:25.

Trzeci set niestety również nie był udany. Nakło przez całego seta traciło kilka punktów do Grudziądza i znów przegrało do 18.

W kolejnej odsłonie NTS zaczął wyśmienicie – od prowadzenia 7:0. Przewaga nakielan długo się utrzymywała (18:10), ale końcówka seta była zaskakująca. Kilka prostych błędów i dobre zagrywki grudziądzan sprawiły, że w końcówce Nakło wygrywało zaledwie jednym punktem – 22:21. Grudziądzanie mieli już nawet piłkę setową (24:25), ale trzy kolejne punkty zdobył NTS doprowadzając tym samym do tie-breaka. Ten zaczął się fatalnie – 0:6. Jednak jeszcze przed zmianą stron „coś drgnęło” i na tablicy pojawił się wynik 5:7. Niestety po zmianie stron Nakło nie radziło sobie ani w przyjęciu, ani w ataku i przegrało do 6.

NTS Trójka Nakło – TS Koset Grudziądz 2:3 (25:17, 18:25, 18:25, 27:25, 6:15)

NTS: Wojciech Tyckun (kpt.), Hubert Majewski, Filip Koryluk, Kacper Walkowiak, Joachim Stepka, Nikodem Turbiarz oraz Kacper Pilarski, Leon Waśniowski, Bartosz Kopecki. Trener – Michał Nowak.

Kolejny mecz młodzicy zagrają za tydzień w Bydgoszczy z pierwszym zespołem Chemika.