Kolejna wygrana kadetów Womix-u

W sobotę 5 listopada kadeci rozegrali wyjazdowy mecz z Budowlanką Toruń. Wygrali go dość pewnie 3:0 po 80 minutach gry.

Nakielanie świetnie rozpoczęli mecz. Dobre zagrywki Aleksandra Hibnera sprawiały problemy Budowlance, a dzięki temu zawodnicy NTS-u skutecznie kontratakowali i wyszli na prowadzenie 4:0. Później gra się wyrównała, ale przewaga kilku punktów utrzymała się do końca seta. W drugim secie siatkarze Womix-u kontrolowali grę. Jednak przy stanie 15:10, po czasie dla trenera Płomińskiego, torunianie zagrali odważniej w zagrywce i szybko zmniejszyli stratę do jednego punktu (16:15). Po kolejnej przerwie, tym razem dla nakielan, NTS wyszedł na prowadzenie 19:15 i 24:20. Gdy wydawało się, że to już koniec seta, Budowlanka znów powalczyła. Gospodarze najpierw wyrównali, a potem mieli nawet piłkę setową. Nie wykorzystali jednak tej sytuacji i to nakielanie wygrali na przewagi do 26. Po wyrównanym początku trzeciego seta (6:6, 11:10, 14:13) na zagrywce pojawił się Sebastian Hibner i przy jego serwisie nakielanie wygrali 7 kolejnych akcji wychodząc na prowadzenie 21:13. Kilka błędów nakielan w końcówce nie wpłynęło na szczęście na wynik i dało pewną wygraną 3:0.

UKS Budowlanka Toruń – Womix NTS Trójka Nakło 0:3 (19:25, 26:28, 19:25)

Womix NTS Trójka Nakło: Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Mikołaj Garbaciak, Sebastian Hibner, Filip Koryluk, Marceli Adasiak, Wojciech Tyckun.

UKS Budowlanka Toruń: Starybrat, Kasrzykiewicz, Welenc, Koliński, Bobrolubow, Veryho, Cichal oraz Falkiewicz, Kachniarz, Wilczyński, Koleshko, Krzyżanowski.