Kadeci zagrali w ćwierćfinale MP w Rzeszowie

W czwartek 24 lutego kadeci  WOMIX NTS Trójka Nakło wyjechali do Rzeszowa na ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Rozegrali tam trzy mecze, niestety przegrali wszystkie spotkania i  ostatecznie zajęli VI miejsce w turnieju.

SUKSS Suwałki  –  WOMIX NTS Trójka Nakło 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:18)
W piątkowym poranek nakielanie rozpoczęli swoje zmagania od pojedynku z wicemistrzem województwa Podlaskiego – SUKS Suwałki. Pierwszy set zdecydowanie należał do zawodników z Suwałk, którzy byli bardzo skuteczni w ataku oraz popełniali bardzo mało własnych błędów. Natomiast nakielanie mieli problem ze skutecznym atakiem i przegrali tę partię do 18. W drugim secie NTS zaczął od prowadzenia i można powiedzieć, że kontrolował przebieg tego seta. W końcówce zawodnicy z Suwałk odrobili stratę i doprowadzili do remisu 23:23, lecz ostatnie dwa punkty zdobyli nakielanie i to oni wygrali tę partię do 23. W trzeciej odsłonie do stanu 10:10 trwała walka punkt za punkt. Niestety, w kolejnej fazie zawodnicy z Suwał byli skuteczniejsi na siatce, co pomogło im wyjść na wysokie prowadzenie 20:14. Do końca seta nic się nie zmieniło i to SUKSS wygrał te partię do 17. W czwartym secie podobnie jak w trzecim do stanu 10:8 trwała walka punkt za punkt, lecz w kolejnych akcjach to zawodnicy z Suwałk dominowali i prowadzili już 20:16. W końcowej fazie nic się nie zmieniło i to Suwałki wygrali tego seta do 18 i całe spotkanie 3:1.

WOMIX NTS Trójka Nakło – AKS Resovia Rzeszów 0:3 (16:25, 7:25, 13:25)
W piątek popołudniu  zawodnicy NTS-u zagrali swój kolejny mecz w turnieju.  Tym razem przeciwnikiem pojedynku  byli gospodarze – AKS Resovia Rzeszów. Nakielanie prezentowali się dobrze w tym spotkaniu tylko w początkowych fazach seta. Później na parkiecie dominowali zawodnicy Resovii prezentując bardzo wysoki poziom umiejętności.

UKS Jedynka Międzyrzecz – WOMIX NTS Trójka Nakło 3:1 (23:25, 25:20, 25:19, 25:21)
Po dwóch porażkach w grupie pozostała sobotnia rywalizacja z zespołem Międzyrzecza o 5 miejsce. Przez cały pierwszy set trwała walka punkt za punkt, w końcowej fazie więcej zimnej krwi zachowali nakielanie i wygrali tę partię do 23. W drugiej odsłonie ponownie wynik oscylował wokół remisu, do stanu  17:17. Później zawodnicy z Międzyrzecza zdobyli kilka piłek seriami i zdołali wyjść na prowadzenie 23:20. Wygrali tego seta do 20. W trzeciej partii od początku dominował UKS, który wyszedł na prowadzenie 6:3 i 14:9. NTS nie odpuszczał i zdołał zmniejszyć stratę do 1 punktu (14:13). W kolejnej części seta dominowali zawodnicy z Międzyrzecza, którzy wygrali tę partię do 19. W czwartym secie Womix zaczął od prowadzenia 5:2. Później coś się zacięło, a zawodnicy z Międzyrzecza zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do remisu 13:13, a nawet wyszli na prowadzenie 16:13.  NTS nie odpuszczał i zdołał wyrównać 18:18. Niestety, końcówka ponownie należała do UKS-u, który wygrał tę partię do 21 i ostatecznie zajął V miejsce w turnieju.

NTS Trójka Nakło wystąpił w składzie: Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Sebastian Hibner, Nikodem Łęga, Filip Koryluk, Marceli Adasiak, Mikołaj Markuszewski, Mikołaj Garbaciak, Wojciech Tyckun i Kacper Walkowiak. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.