Juniorzy wygrywają w Toruniu z Budowlanką

W niedzielę 23 października swoje kolejne spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej rozegrali juniorzy WOMIX NTS Trójka Nakło. Na hali Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu nakielanie spotkali się z zespołem UKS Budowlanka Toruń. Nakielanie pokonali swoich przeciwników 3:0 i zainkasowali kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

W pierwszym secie do stanu 12:13 trwała walka punkt za punkt. Później lepsza gra nakielan pozwoliła im wyjść na 3-punktowe prowadzenie 18:15. Gospodarze nie odpuszczali i zdołali zmniejszyć stratę do 1 punktu (22:21). Większy spokój w końcówce seta zachowali zawodnicy z Nakła, którzy obronili atak przeciwnika i skutecznie zakończyli akcję, wygrywając tego seta do 23.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym do stanu 8:6 trwała walka punkt za punkt. Później wysoka skuteczność nakielan w zagrywce pozwoliła im wyjść na wysokie prowadzenie 16:8. NTS do końca seta przegrał tylko jedną akcję i wygrał tego seta pewnie do 9. Warto zaznaczyć, że w tym secie nakielanie zagrali aż 7 asów serwisowych.

W trzeciej partii nakielanie podbudowani poprzednim setem zaczęli od wysokiego prowadzenia (8:5 i 12:7). Wysoka skuteczność w obronie oraz w ataku pozwoliło zawodnikom z Nakła wyjść na prowadzenie nawet 18:10. Wydawało się, że set już jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, w kolejnej fazie seta gospodarze z Torunia zaczęli ryzykować na zagrywce oraz w ataku, co pozwoliło im zmniejszyć straty do jednego punktu (22:21). Jednak na szczęście końcówka należała do NTS-u, który wygrał 3 kolejne akcje i całą partię do 21.

UKS Budowlanka Toruń – WOMIX NTS Trójka Nakło 0:3 (23:25, 9:25, 21:25)

NTS: Hibner Aleksander (kpt.)(2 pkt.), Garbaciak Mikołaj (16), Sieracki Miłosz (11), Koryluk Filip (4), Adasiak Marceli (5), Hibner Sebastian (10), Kalinowski Bartek (L) oraz Bruski Mateusz i Tyckun Wojciech. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Aktualna tabela ligi wojewódzkiej Juniorów:

Mecze Pkt Zw
1. WOMIX NTS Trójka Nakło 2 6 2
2. BKS Chemik Bydgoszcz 1 3 1
3. UKS Budowlanka Toruń 2 0 0
4. Kolibry – SKS Olender Wielka Nieszawka 1 0 0

Kolejne spotkanie nakielanie rozegrają u siebie –  w niedzielę 6 listopada. Przeciwnikiem NTS-u będzie BKS Chemik Bydgoszcz. Początek spotkania 10:00.