COL-MAR NTS Trójka Nakło brązowym medalistą Ligi Młodzików województwa kujawsko-pomorskiego!

W czwartek i piątek w Bydgoszczy rozegrano turniej finałowy wojewódzkiej ligi młodzików. Zagrały w nim 4 zespoły: Chemik Bydgoszcz, Budowlanka Toruń, Koset/Stal Grudziądz i COL-MAR NTS Trójka Nakło, a nasi zawodnicy zajęli 3. miejsce.

W czwartek nakielanie przegrali z Kosetem/Stalą 0:2. Dobrą grę prezentowaliśmy do 16 punktu, a w końcówkach obu setów lepsi byli siatkarze z Grudziądza.

W piątek o 15:00 NTS rozegrał mecz z Chemikiem. Świetny początek, w którym nakielanie zaprezentowali dobrą i odważną grę, dał prowadzenie 9:8. Po czasie Chemik wypracował kilkupunktową przewagę (10:13), ale za chwilę znów był remis po 16. W końcówce bydgoszczanie zagrali lepiej i wygrali seta do 18. W drugiej odsłonie NTS zagrał słabo. Brak dobrego przyjęcia generował brak dobrego ataku i szybkie kontry Chemika. Set łatwo przegrany do 12.

W meczu o brązowy medal COL-MAR spotkał się z Budowlanką Toruń. W tym meczu NTS zaprezentował się najlepiej w turnieju. Torunianie mimo dobrej ofensywy mieli kłopoty z przyjęciem i obroną. Z kolei Nakło dobrze broniło i zagrywało. Przez dwa sety siatkarze z Nakła mieli minimalną przewagę, dobrze rozgrywali końcówki i dzięki temu wygrali 2:0.

Końcowa kolejność:

  1. BKS Chemik Bydgoszcz
  2. Koset/Stal Grudziądz
  3. COL-MAR NTS Trójka Nakło
  4. UKS Budowlanka Toruń

Sezon ligowy zakończyliśmy z brązowym medalem. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez pomocy  firmy COL-MAR Hurtownia Elektryczna, gminy Nakło nad Notecią i oczywiście rodziców zawodników. Serdecznie Wam dziękujemy!

 

Młodzicy COL-MAR NTS w sezonie 2022/2023:

Cezary Leppert, Mikołaj Markuszewski, Karol Leppert, Kacper Pogoda, Filip Pewniak, Dominik Pogoda, Filip Majchrzak oraz Karol Senska, Antoni Stawicki, Nikodem Stupieńko, Nicolas Wardziński, Jakub Kubiński, Kacper Winiarski, Nikodem Łęga, Jan Kauc. Trenerem zespołu jest Artur Sierzchuła.

 

Trzecie miejsce w województwie zapewniło udział w 1/8 Mistrzostw Polski. COL-MAR NTS trafił do grupy 7:
Podlaskie I – gospodarz
Mazowieckie II
Kujawsko-Pomorskie III
Warmińsko-Mazurskie IV

Skład grupy podamy wkrótce, choć ze wstępnego rozpoznania gospodarzem tej grupy będzie zespół Tytanów Białystok. Mecze odbędą się w przyszłą sobotę i niedzielę.

 

Zdjęcia z turnieju finałowego: https://photos.app.goo.gl/3ehTG9dfRwwrdShR8