Antoni Kwasigroch i Jakub Czerwiński brązowymi medalistami Mistrzostw Świata U21!

Jesteśmy dumni, że dwóch naszych wychowanków sięgnęło po brązowy medal Mistrzostw Świata U21. W meczu o 3. miejsce Polacy pokonali Argentynę 3:0.

Wcześniej w półfinale było naprawdę blisko, by zagrać o złoto. Polska reprezentacja U21 prowadziła 2:0, ale Włosi zdołali odwrócić losy meczu, przegraliśmy 2:3 i pozostała walka o 3. miejsce.
Cały mecz półfinałowy na parkiecie rozegrał Antoni Kwasigroch, który zdobył 12 punktów.

Po sukcesie trener Artur Sierzchuła opublikował taki wpis na fb:

Ostatnio wpadł mi gdzieś w necie taki oto cytat: „Bardzo łatwo zrobić z siebie przeciętniaka. Wystarczy robić tylko to za co Ci płacą i broń Boże się nie wychylać.” I na obecną chwilę pasuje idealnie do sytuacji jaką przeżywam. Po sukcesach w EVZZA (dwa złote medale rocznik 2003 i 2005) oraz te same roczniki i kolejnych dwóch brązowych medalach Mistrzostw Europy. Przyszedł czas na kolejny brąz tym razem Mistrzostw Świata, wychowanków Jakuba Czerwińskiego 2001 i Antoniego Kwasigrocha 2002. I tutaj nawiążę do ów cytatu….Jestem ogromnie dumny z obranej przez Was drogi. Drogi, która bardzo często nie będzie miła, lekka i przyjemna. Często też Was sponiewiera i upokorzy!!!!! Lecz pewne jest jedno, nie pozwoli też Wam zostać przeciętniakami!!!! Ta właśnie obrana droga, trudna, kręta i wyboista pozwoli Wam spotkać na niej wielu wspaniałych i szczerych, kochających wyzwania, posiadających pasję ludzi. Pamiętajcie, że pasja to profesjonalizm, a profesjonalizm to pasja i taka oto sytuacja prowadzi nas tam gdzie obecnie Jesteśmy Szczęśliwie kroczcie tą ścieżką dalej…..DZIĘKUJĘ. Dumny trener.